Aktualności

W dniu 3 czerwca odbyło się Sprawozdawczo Wyborcze Walne Zebranie Delegatów NSZZ Solidarność’80 KWB Turów na kadencje 2026 – 2031.
 
Zebranie rozpoczęto od przeczytania protokołu przez Przewodniczącego Głównej Komisji Wyborczej Jana Krasińskiego, który w imieniu całej GKW podziękował za bardzo wysoką frekwencję, oraz sprawne przeprowadzenie wyborów.
 
Następnie Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Piotr Kubiś odczytał sprawozdanie z działalności Komisji Międzyzakładowej za okres 2025- 2026r, w którym zostały poruszone tematy etatyzacji w KWB Turów, tzn absencji chorobowej, planów przyszłości kompleksu Turów, podwyżki dla pracowników KWB, oraz spółek zależnych, zmiany do ZUZP. Omówił również spotkania na których reprezentował Solidarność’80 KWB Turów; Zespoły Trójstronne, spotkania z Ministrami, z Prezesami PGE, PGE GiEK.
 
Następnie Delegaci przeszli do procedury wyborczej na nową kadencję Przewodniczącego Komisji Międzyzakładowej. W głosowaniu tajnym Delegaci wybrali Piotra Kubisia na Przewodniczącego KM na kadencję 2026-2031.
 
W dalszej części spotkania Delegaci wybrali Komisję Międzyzakładowa, Komisję Rewizyjną oraz Delegatów na Regionalne Walne Zebranie.
 
Po wyczerpaniu obowiązków wyborczych, nadszedł czas na wystąpienia gości zaproszonych tj. Dyrektor Oddziału KWB Turów Przemysław Kozłowski, Członek Rady Nadzorczej PGE GiEK S.A. Adam Żuk, Przewodniczący NSZZ Solidarność’80 Region Dolnośląski Jan Stanisław Krasiński, oraz Zakładowy Inspektor Pracy KWB Turów Dawid Sikora.
 
 
 

Szanowni Państwo,

Zarząd Klubu HDK PCK przy Elektrowni Turów informuje o nadchodzących terminach dyżurów i zaprasza wszystkich zainteresowanych.

Terminy i miejsce dyżurów:

●      Dni: 5 czerwca (piątek) oraz 19 czerwca (piątek)

●      Godziny: 13:45 – 14:45

●      Lokalizacja: Dolna brama Elektrowni (Zachodnia), w sąsiedztwie przystanku autobusowego.

Ważna informacja organizacyjna:

Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie swojego przybycia. Jest to niezbędne w celu dokonania formalności i przygotowania awizacji na Biurze Przepustek.

Szanowni Państwo,

 

Informujemy, że w dniu 27 maja 2026 r. (środa) w godzinach 10.00 – 12.30, w Magazynie Odzieżowym odbędzie się wizyta krawca. Celem spotkania jest zdjęcie miary oraz przygotowanie zamówień na nowe umundurowanie górnicze. Zgodnie z planem, mundury zostaną uszyte do listopada br., tak aby były gotowe na tegoroczne obchody Dnia Górnika.

 

Osoby zainteresowane uszyciem munduru proszone są o kontakt w celu uzgodnienia szczegółów oraz złożenia stosownego wniosku w nieprzekraczalnym terminie do 26 maja 2026 r.

Zgłoszenia przyjmują:

KOMUNIKAT PO POSIEDZENIU ZESPOŁU TRÓJSTRONNEGO
ds. Branży Energetycznej oraz Branży Węgla Brunatnego
 
W dniu 6 maja 2026 r. odbyło się posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Branży Energetycznej oraz Zespołu Trójstronnego ds. Branży Węgla Brunatnego z udziałem przedstawicieli strony społecznej, pracodawców oraz administracji rządowej.
 
Strona społeczna przedstawiła swoje stanowisko dotyczące pogłębiającej się niepewności związanej z kierunkiem transformacji sektora energetycznego i przyszłości branży węgla brunatnego. Podczas rozmów podkreślono brak realizacji dotychczasowych ustaleń oraz niewystarczający dialog dotyczący skutków planowanych zmian dla pracowników i regionów energetycznych.
 
W związku z brakiem konkretnych działań oraz narastającym niepokojem wśród załóg, centrale związkowe reprezentujące stronę społeczną podjęły decyzję o powołaniu wspólnego Ogólnokrajowego Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Branży Energetycznej oraz Branży Węgla Brunatnego.
 
Celem Komitetu będzie koordynacja działań strony społecznej, monitorowanie realizacji zobowiązań wobec pracowników oraz przygotowanie dalszych działań wynikających z ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.
Strona społeczna oczekuje pilnego przedstawienia przez stronę rządową jasnych i transparentnych założeń dotyczących transformacji sektora, zabezpieczenia miejsc pracy oraz przyszłości przedsiębiorstw branży energetycznej i węgla brunatnego.
 
Jednocześnie organizacje związkowe deklarują gotowość do dalszego dialogu, podkreślając jednak, że brak realnych decyzji i konkretnych działań może skutkować uruchomieniem kolejnych etapów procedury sporu zbiorowego.
 
Strona Społeczna
Zespołu Trójstronnego ds. Branży Energetycznej
oraz Branży Węgla Brunatnego
W dniu 5 maja 2026 r. w Bełchatowie odbyło się spotkanie plenarne Społecznej Rady Konsultacyjnej Branży Węgla Brunatnego z udziałem Prezesa PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Jacka Kaczorowskiego, Wiceprezesa Waldemara Lutkowskiego oraz przedstawicieli Pracodawców – Dyrektorów KWB Bełchatów i KWB Turów.
 
Spotkanie przebiegało w napiętej atmosferze, co wynikało z wagi omawianych tematów – istotnych zarówno dla całej Spółki, obu Kopalń, jak i każdego Pracownika. Należy podkreślić, że było ono bardzo potrzebne i przyniosło konkretne efekty.
 
Strona Związkowa przedstawiła Zarządowi obawy zgłaszane przez Załogę oraz zadała kluczowe pytania dotyczące przyszłości Spółki i miejsc pracy. Poruszono m.in. kwestie programu poprawy efektywności (optymalizacji), jego wpływu na Pracowników, terminu podpisania uzgodnień etatyzacyjnych na 2026 rok oraz możliwości przedłużenia obowiązywania porozumienia sporowego z 2016 r., w tym utrzymania gwarancji zatrudnienia.
Prezes Jacek Kaczorowski udzielił odpowiedzi, odnosząc się do zgłaszanych wątpliwości i przedstawiając stanowisko Zarządu. Należy zaznaczyć, że obie strony dialogu wykazały się profesjonalizmem i wzajemnym szacunkiem.
 
W trakcie spotkania ustalono, że:
po 19 maja na poziomie Grupy Kapitałowej PGE zapadną decyzje dotyczące programu optymalizacji,
następnie rozpoczną się rozmowy w celu wypracowania i podpisania porozumień etatyzacyjnych – nie później niż do końca czerwca.
 
Podkreślono, że przy podejmowaniu decyzji strony dialogu uwzględnianą zarówno uwarunkowania ekonomiczne i perspektywy sektora energetycznego, jak i zmieniające się otoczenie geopolityczne.
Strona Związkowa oraz Strona Pracodawców pozostają partnerami dialogu, którego celem jest wypracowanie rozwiązań korzystnych dla Pracowników. Rozmowy będą kontynuowane, a dalsze decyzje strony społecznej będą podejmowane w uzależnieniu od postępów rozmów i bezpiecznego funkcjonowania Kopalń i Pracowników grupy GiEK.
 
Nie należy jednak zapominać o ogłoszonym przez stronę społeczną Pogotowiu Strajkowym i upoważnieniu organów statutowych poszczególnych organizacji w sprawie rozpoczęcia procedury sporu zbiorowego w razie kontrowersyjnych decyzji dotyczących funkcjonowania kopalni oraz wszystkich jej Pracowników. Bo najważniejsza jest załoga.
Szanowni Państwo,informacja Działu Kadr i Spraw Socjalnych PGE GiEK Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów.
LEKARZ GINEKOLOG Z KLINIKI WROCŁAWSKIEJ w maju 2026 roku. Termin wizyty specjalisty – 22.05.2026 r. (piątek), rejestracja od 06.05.2026 r. do 18.05.2026 r.
UWAGA !!!
Lekarz ginekolog będzie przyjmować w przychodni w Bogatyni przy ul. Pocztowej 13Rejestracja tylko dla uprawnionych osób Oddziału KWB Turów od godz. 6.00 – 14.00 w ustalonym powyżej terminie w Dziale Kadr i Spraw Socjalnych - tel. 5 643. UWAGA! W pierwszej kolejności rejestrowani są pracownicy Oddziału Kopalni Węgla Brunatnego Turów . Jeżeli w dniu poprzedzającym przyjazd lekarzy specjalistów będą niewykorzystane miejsca, istnieje możliwość zarejestrowania emeryta, rencisty i członka rodziny (za członków rodziny pracownika uważa się współmałżonka i dzieci będące na jego utrzymaniu, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące). Zgodnie z § 3 ust. 2.3. załącznika nr 15 do ZUZP za ponadstandardowe świadczenia medyczne pracownik ponosi odpłatność w wysokości 1,00 zł. Odpłatność będzie potrącona z wynagrodzenia pracownika na podstawie jego pisemnego oświadczenia o wyrażeniu zgody na ww. potrącenie. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na potrącenie należności należy złożyć w Dziale Kadr i Spraw Socjalnych najpóźniej do godz. 12 00 w dniu poprzedzającym przyjazd lekarzy specjalistów. Wzór Oświadczenia w załączeniu, dostępny jest również na dysku O: Dział DLK – Sprawy Socjalne. Nie złożenie oświadczenia będzie oznaczało rezygnację z wizyty u specjalisty.

Szanowni Państwo,

informacja Działu Kadr i Spraw Socjalnych PGE GiEK Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów.

 

LEKARZ GINEKOLOG Z KLINIKI WROCŁAWSKIEJ w kwietniu 2026 roku.

 

Termin wizyty specjalisty – 17.04.2026 r. (piątek), rejestracja od 26.03.2026 r. do 13.04.2026 r.

               

UWAGA  !!!

Lekarz ginekolog będzie przyjmować w przychodni w Bogatyni przy ul. Pocztowej 13

Rejestracja tylko dla uprawnionych osób Oddziału KWB Turów od godz. 6.00 – 14.00  w ustalonym  powyżej terminie w Dziale Kadr i Spraw Socjalnych - tel.  5 643.

 

UWAGA! W pierwszej kolejności rejestrowani są pracownicy Oddziału Kopalni Węgla Brunatnego Turów . Jeżeli w dniu poprzedzającym przyjazd lekarzy specjalistów będą niewykorzystane miejsca, istnieje możliwość zarejestrowania emeryta, rencisty i członka rodziny (za członków rodziny pracownika uważa się współmałżonka i dzieci będące na jego utrzymaniu, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące).

 

Zgodnie z § 3 ust. 2.3. załącznika nr 15 do ZUZP za ponadstandardowe świadczenia medyczne pracownik ponosi odpłatność w wysokości 1,00 zł. Odpłatność będzie potrącona z wynagrodzenia pracownika na podstawie jego pisemnego oświadczenia o wyrażeniu zgody na ww. potrącenie. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na potrącenie należności należy złożyć w Dziale Kadr i Spraw Socjalnych najpóźniej do godz. 12 00 w dniu poprzedzającym przyjazd lekarzy specjalistów. Wzór Oświadczenia w załączeniu, dostępny jest również na dysku O: Dział DLK – Sprawy Socjalne. Nie złożenie oświadczenia będzie oznaczało rezygnację z wizyty u specjalisty.

Szanowni Państwo,

Dział DLP przypomina o zgłaszaniu się na szczepienia trzecią dawką szczepionki przeciwko kleszczowemu zapaleniu opon mózgowych realizowanych w ramach „Programu Ochrony Zdrowia Pracowników Oddziału KWB Turów”.

Termin przeprowadzania szczepień: 02.03. – 31.03.2026 r.

- wtorek, czwartek – godz. 11.00 – 14.00

- poniedziałek, piątek – godz. 8.00 – 14.00

Miejsce przeprowadzania szczepień: punkt szczepień w przychodni MegaMed Sp. z o.o.

ul. Pocztowa 13 w Bogatyni.

Szanowni Państwo,

 

zapraszamy do zapoznania się z ofertą dotyczącą wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w 2026 roku.

 

Wśród propozycji:

 

  • Ośrodek Wypoczynkowy „SZEKLA”, Grzybowo, termin: 08.07 – 18.07, dla dzieci od 7 do 12 lat,
  • Ośrodek Wczasowy „STILO”, Międzyzdrojetermin: 22.07 – 31.07, dla dzieci od 11 do 15 lat,
  • Ośrodek Wczasowy „FAMILIFAN”, Dziwnówektermin: 26.07 – 08.08, dla dzieci od 10 do 14 lat,
  • Hotel „SERRA PARK” 4*, Titreyengol, Turcja, termin: 08.07 – 15.07, dla dzieci od 14 do 18 lat,
  • Hotel „MONIKA”3*, Sidari, Grecja, termin: 11.07 – 18.07, dla dzieci od 14 do 18 lat,
  • Hotel „SAMBA” 3*, Lloret De Mar, Hiszpania, termin: 30.07 – 10.08, dla dzieci od 14 do 18 lat.

 

Szczegóły w załączonej ofercie.

 

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW DO 25.03.2026 r.

 

UWAGA OBOWIĄZUJE NOWY DRUK WNIOSKU!!!

 

Wszelkie dodatkowe informacje w Dziale Kadr i Spraw Socjalnych pod nr tel. 5-234.

Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność’80 informuje, że od dnia 18.02.2026r. rozpoczynamy wypłatę dofinansowań do wypoczynku dzieci członków związku w wysokości 100 zł na każde dziecko, które uczestniczyło w wypoczynku zimowym minimum 5 dni kalendarzowych. Więcej informacji w siedzibie i pod telefonem 75 7735504

 

Szanowni Państwo,

 

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. oraz MegaMed sp. z o.o. zapraszają pracowników Oddziału KWB Turów na profesjonalną diagnostykę osteoporozy wykonywaną w nowoczesnym mobilnym gabinecie densytometrycznym – densytobusie.

Kilka minut, tyle wystarczy, aby sprawdzić stan kości i dowiedzieć się, czy grozi nam osteoporoza!

Badanie jest szybkie, bezbolesne i całkowicie bezinwazyjne. Wynik będzie dostępny zaraz po badaniu. To wygodny sposób, by w porę wychwycić niepokojące zmiany i zadbać o zdrowie, bez kolejek i zbędnych formalności.

Rejestracja na badania będzie prowadzona od dnia 18.02.2026 r., w godz. 9.00 - 13.00 pod numerami telefonów: 75 77 84 410, 75 77 84 411, 75 77 84 412.

Termin badania: 5.03.2026 r. (czwartek), godz.: 8.00 – 17.00

 

Densytobus zostanie ustawiony 05.03.2026 r. w godz. 8-17 koło przychodni w Bogatyni przy ul. Pocztowej 13 – ta lokalizacja pozwala na zrobienie badań przez cały dzień, nawet do 18.00 (w przypadku chętnych).

 

Akcja skierowana do pracowników zgłoszonych do abonamentu ponadstandardowego w przychodniach MegaMed.

Szanowni Państwo,

informacja Działu Kadr i Spraw Socjalnych PGE GiEK Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów.

 

LEKARZ GINEKOLOG Z KLINIKI WROCŁAWSKIEJ w lutym 2026 roku.

 

Termin wizyty specjalisty – 20.02.2026 r. (piątek), rejestracja od 16.02.2026 r. do 18.02.2026 r.

               

UWAGA  !!!

Lekarz ginekolog będzie przyjmować w przychodni w Bogatyni przy ul. Pocztowej 13

Rejestracja tylko dla uprawnionych osób Oddziału KWB Turów od godz. 6.00 – 14.00  w ustalonym  powyżej terminie w Dziale Kadr i Spraw Socjalnych - tel.  5 643.

 

UWAGA! W pierwszej kolejności rejestrowani są pracownicy Oddziału Kopalni Węgla Brunatnego Turów . Jeżeli w dniu poprzedzającym przyjazd lekarzy specjalistów będą niewykorzystane miejsca, istnieje możliwość zarejestrowania emeryta, rencisty i członka rodziny (za członków rodziny pracownika uważa się współmałżonka i dzieci będące na jego utrzymaniu, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące).

 

Zgodnie z § 3 ust. 2.3. załącznika nr 15 do ZUZP za ponadstandardowe świadczenia medyczne pracownik ponosi odpłatność w wysokości 1,00 zł. Odpłatność będzie potrącona z wynagrodzenia pracownika na podstawie jego pisemnego oświadczenia o wyrażeniu zgody na ww. potrącenie. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na potrącenie należności należy złożyć w Dziale Kadr i Spraw Socjalnych najpóźniej do godz. 12 00 w dniu poprzedzającym przyjazd lekarzy specjalistów. Wzór Oświadczenia w załączeniu, dostępny jest również na dysku O: Dział DLK – Sprawy Socjalne. Nie złożenie oświadczenia będzie oznaczało rezygnację z wizyty u specjalisty.

 

Wartość ponadstandardowej opieki zdrowotnej, która opłacana będzie w całości przez PGE GiEK S.A. - Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów, stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem PIT, natomiast nie wlicza się tego przychodu do podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.

DLK zaprasza do zapoznania się z ofertą pobytów zorganizowanych, oraz zaprasza emerytów do skorzystania z oferty wczasów w 2026 roku.

https://solidarnosc80.com/dzial-kadr-i-spraw-socjalnych.html

Rada Nadzorcza PGE Polskiej Grupy Energetycznej powołała Dariusza Luberę i Katarzynę Rozenfeld w skład Zarządu spółki PGE Polskiej Grupy Energetycznej XII kadencji. Dariusz Lubera został powołany do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu od 15 stycznia 2026 r., a Katarzyna Rozenfeld do pełnienia funkcji Wiceprezesa Zarządu ds. Operacyjnych od 19 stycznia 2026 r.
 
 
Dariusz Lubera to absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej oraz AkademiiEkonomicznej w Krakowie. Przez całą karierę zawodową związany z branżą energetyczną, gdzie pełnił szereg odpowiedzialnych funkcji.
Wieloletni Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej (PTPiREE), Prezes Zarządu Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska. Członek wielu rad nadzorczych w spółkach sektora energetycznego. W latach 2001-2003 Członek Rady Nadzorczej Polskich Sieci Elektroenergetycznych, Wiceprzewodniczący Rady Krajowej Izby Gospodarki i Członek Rady ds. Cen Transferowych. Wieloletni Prezes i Wiceprezes Zarządu Zakładu Energetycznego Tarnów oraz Enion S.A. W latach 2008-2015 Prezes Zarządu Tauron Polska Energia S.A., który w 2010 roku wprowadzał na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Od 2017 roku prowadzi własną działalność gospodarczą w sektorze prywatnym. Od 8 grudnia 2025 r. do 14 stycznia 2026 r. oddelegowany przez Radę Nadzorczą PGE do czasowego wykonywania obowiązków Prezesa Zarządu PGE.
 
 
Katarzyna Rozenfeld jest absolwentką wydziału Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Łódzkim, a także Katolickiego Uniwersytetu w Nijmegen (Holandia). Jest fundatorką i Członkinią Zarządu Fundacji Effectus Papilionis, Członkinią Rady Nadzorczej Fundacji Instytut Mindset, Członkinią Stowarzyszenia LiderShe, oraz Członkinią Stowarzyszenia Niezależnych Członków Rad Nadzorczych, a także wykładowczynią akademicką.
Katarzyna Rozenfeld jest doświadczoną liderką, mentorką i coachem z ponad 30-letnią praktyką w biznesie. Swoją karierę rozpoczęła w dziale doradztwa finansowego PwC w 1994 roku, gdzie od 2006 roku pełniła funkcję Dyrektorki i kierowała grupą energetyczną realizującą projekty na rzecz klientów z branży energetycznej (budowanie strategii, restrukturyzacje, M&A, prywatyzacje i konsolidacje) - kierowała m.in. projektem nabycia największej elektrociepłowni w Europie przez Vattenfall, a także była odpowiedzialna za wprowadzenie czołowych europejskich spółek na rynek energetyczny w Polsce, w tym m.in. EdF, Vattenfall i RWE. W latach 2009-2012 zajmowała stanowisko Członkini Zarządu, Dyrektorki Zarządzającej ds. Handlu w Vattenfall Energy Trading, gdzie odpowiadała za tworzenie i realizację strategii, budowę zespołu, a także realizację budżetu firmy na rynku polskim. W latach 2014-2015 pełniła funkcję Wiceprezeski ds. Handlowych w spółce Tauron Polska Energia S.A., gdzie odpowiadała m.in. za reorganizację działania modelu handlu hurtowego oraz transformację grupy w kierunku innowacyjnego podejścia do rozwoju sprzedaży. W latach 2013-2014 współpracowała z Fluent Partners jako coach i mentorka kadry managerskiej i C-level. Od 2019 roku Przewodnicząca Rady Nadzorczej w Grantham - spółce celowej funduszu abrdn inwestującego w farmy fotowoltaiczne w Polsce. Od lipca 2025 r. Członkini Rady Nadzorczej Benefit Systems S.A.
 
 
Aktualnie skład Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej XII kadencji przedstawia się następująco:
Dariusz Lubera, Prezes Zarządu
Katarzyna Rozenfeld, Wiceprezeska Zarządu ds. Operacyjnych
Marcin Laskowski, Wiceprezes Zarządu ds. Regulacji
Robert Kowalski, Wiceprezes Zarządu ds. Wsparcia i Rozwoju
Przemysław Jastrzębski, Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych
 

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. oraz MegaMed sp. z o.o. zapraszają pracowników Oddziału KWB Turów na profesjonalną diagnostykę osteoporozy wykonywaną w nowoczesnym mobilnym gabinecie densytometrycznym – densytobusie.

Kilka minut, tyle wystarczy, aby sprawdzić stan kości i dowiedzieć się, czy grozi nam osteoporoza!

Badanie jest szybkie, bezbolesne i całkowicie bezinwazyjne. Wynik będzie dostępny zaraz po badaniu. To wygodny sposób, by w porę wychwycić niepokojące zmiany i zadbać o zdrowie, bez kolejek i zbędnych formalności.

Termin badania: 21.01.2026 r. (środa), godz.: 11.30 – 15.30

Badanie będzie realizowane na terenie KWB Turów - parking przy budynku Dyrekcji od strony Sali Zbornej

Zapisy pod numerami telefonów: 75 778 44 11, 75 788 44 12

 

archiwum archiwum harmonogramy harmonogramy region dolnośląski region dolnośląski galeria zdjęć galeria zdjęć
Twoja Pogoda