Aktualności

Niemcy: jest zgoda ministra gospodarki na nową elektrownię węglową !!!

Niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier wydał w czwartek zgodę na podłączenie do sieci elektrowni węglowej Datteln 4. Tym samym potwierdziły się doniesienia mediów z listopada 2019 roku.
O zielonym świetle od Altmaiera poinformował serwis Montel News. Datteln 4 ma zostać podłączona latem tego roku.

Już trzy miesiące temu Agencja Reutera poinformowała, że niemiecki rząd zgodził się, by budowana od 2007 roku przez koncern Uniper elektrownia na węgiel kamienny o mocy 1,1 GW, która kosztowała 1,5 miliarda euro, mogła rozpocząć komercyjną produkcję energii elektrycznej.

Choć Datteln 4 jest jednostką nowoczesną, a przez to - względnie - niskoemisyjną, to krok ten nie jest zgodny z obecną doktryną Berlina zakładającej zakończenie korzystania z węgla w gospodarce do 2038 roku. Termin ten został ustalony przez obradującą od czerwca 2018 roku do stycznia roku 2019 tzw. Komisję ds. wyjścia z węgla.

Niemcy wkrótce staną przed problemem niedoborów mocy z uwagi na wyłączanie elektrowni jądrowych, które przewidziane jest na 2022 rok.

energetyka24

wycieczki wycieczki dział kadr i spraw socjalnych dział kadr i spraw socjalnych spółki spółki galeria zdjęć galeria zdjęć