Aktualności

Będzie inny systemu handlu emisjami a Chiny swoje :)
Parlament Europejski przyjął w środę stanowisko w sprawie trzech projektów wchodzących w skład pakietu Gotowi na 55 (Fit for 55), mającego przeciwdziałać zmianom klimatu poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych. Stanowisko zakłada m.in. szybsze ograniczenie emisji i stopniowe wycofywanie darmowych uprawnień w ramach systemu handlu emisjami ETS.
Przyjęte ustalenia dotyczą reformy ETS, mechanizmu dostosowywania cen na granicach z uwzględnieniem emisji CO2 (CBAM) oraz Społecznego Funduszu Klimatycznego - elementów pakietu Fit for 55.
Jego głównym celem jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. o co najmniej 55 proc. w stosunku do roku 1990.
Te reformy to również ważny krok w celu uniezależnienia się Unii Europejskiej od drogich paliw kopalnych z Rosji na długo przed 2030 r. - zaznaczono w komunikacie PE. Dodano, że celem zaproponowanych rozwiązań jest także ochrona miejsc pracy w Europie.
A teraz coś lepszego ????
Chiny wracają do energii elektrycznej z węgla. Zużycie osiąga kolejne szczyty!!!
Premier Chin wezwał do zwiększenia produkcji węgla, aby powstrzymać masowe przerwy w dostawach prądu. Fale upałów spowodowały rekordowe zużycie energii elektrycznej. Chińskie władze wydały 24 czerwca ostrzeżenia o wysokiej temperaturze dla kilkunastu prowincji w środkowych i północnych Chinach.
Zapotrzebowanie na energię elektryczną w północno-zachodnich Chinach wzrosło o 8,8 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem.
Obciążenia w prowincji Henan osiągnęły swój szczyt 20 czerwca wynoszący 71,08 mln kilowatów, przekraczając rekord 65,34 mln kilowatów z poprzedniego dnia.
Chiński rząd ponownie skupił się na energii elektrycznej z węgla, aby zapewnić stabilność, pomimo ogromnych inwestycji w energię wiatrową i słoneczną.
Czyli co my zmniejszamy emisyjność, UE każe zamykać elektrownie węglowe a reszta świata robi se co chce ... przypominając że Europa to tylko kilka % światowego co2.
wycieczki wycieczki dział kadr i spraw socjalnych dział kadr i spraw socjalnych spółki spółki galeria zdjęć galeria zdjęć