Aktualności

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński opowiedział się za możliwością pracy kopalń przez siedem dni w tygodniu, przy zachowaniu pięciodniowego tygodnia pracy górników. Minister chce też, by konsensus ws. emerytur górniczych wypracowano na Śląsku.

Polskie górnictwo powinno zamknąć 2012 rok zyskiem netto rzędu 2 mld zł. Produkcja węgla szacowana jest na 77-78 mln ton, a sprzedaż na 72 mln ton. W kopalniach na zwałach jest ok. 8,5 mln ton surowca - podał wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

- to nazwa używana do określenia dni, w których pracownik jest zwolniony od obowiązku świadczenia pracy.

Wymiar urlopu zależy od ogólnego stażu pracy i wykształcenia pracownika.

Dziś odbyło się posiedzenie Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność’80 KWB Turów.

Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, Ogólnopolska Koalicja „Rozwój Tak - Odkrywki Nie",

Zgodnie z zapowiedziami premiera uprzywilejowane warunki przechodzenia na emeryturę górniczą będą w przyszłości dotyczyły wyłącznie górników pracujących bezpośrednio przy wydobyciu.

WSPÓLNIE WALCZYMY O ODSZKODOWANIE !!!

Strona Związkowa oraz Dyrektor Oddziału Kopalnia Węgla Brunatnego Turów.

Przypominamy, że można odbierać kalendarze i długopisy w siedzibie Związku.

Dziś strony Związkowe zawarły Porozumienie w celu ustalenia zasad wzrostu przecietnego miesięcznego wynagrodzenia Pracowników Oddziałów Kopalni Węgla Brunatnego Brłchatów i Turów.

Piechociński już oficjalnie wicepremierem i ministrem gospodarki.

Z okazji barbórkowego święta pragniemy złożyć wszystkim Górnikom, Pracownikom Kopalni i ich Rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej i niebezpiecznej pracy.
Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodziny ochronnymi ramionami,
zapewniając poczucie bezpieczeństwa, komfortu życiowego i pewności dnia jutrzejszego.
Szczęść Boże!

Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność'80

Strona Internetowa stworzona z myślą dla naszych Związkowców z KWB Turów aby nie obca im była informacja co się dzieje w naszej kopalni oraz związku.

wycieczki wycieczki dział kadr i spraw socjalnych dział kadr i spraw socjalnych spółki spółki galeria zdjęć galeria zdjęć